Organiser: Warren Bayliss, Preston Manor School

First Round – ties to be completed by 7th October 2022

1-1        Highlands School v Enfield Grammar School
1-4        Southgate School v Highgate School
1-5        Alexandra Park School v Gladesmore Community School
1-6        Central Foundation Boys’ School v Fortismere
1-7        Highgate Wood Secondary School v Park View School
1-8        St Thomas More Roman Catholic School v Greig City Academy
1-9        Wren Academy Finchley v Ashmole Academy
1-10      St James’ Catholic High School v Mill Hill School
1-11      Mill Hill County High School v JCoSS
1-12      Saracens High School v The Compton School
1-13      Finchley Catholic High School v Marylebone Boys’ School
1-14      Kingsbury High School v Preston Manor School
1-15      JFS v Crest Academy
1-18      Salvatorian College v Whitmore High School
1-19      Vyners School v Uxbridge High School
1-20      Haydon School v Bishop Ramsey School
1-21      Northwood School v Queensmead School
1-22      Ruislip High School v The Douay Martyrs School
1-23      Elthorne Park High School v Greenford High School
1-31       Bolder Academy v The Heathland School
All other schools receive byes

Second Round – ties to be completed by 21st October 2022

2-1        Winner Match 1-1 v St Ignatius College
2-2        The Latymer School v Winner Match 1-4
2-3        Winner Match 1-5 v Winner Match 1-6
2-4        Winner Match 1-7 v Winner Match 1-8
2-5        Winner Match 1-9 v Winner Match 1-10
2-6        Winner Match 1-11 v Winner Match 1-12
2-7        Winner Match 1-13 v Winner Match 1-14
2-8        Winner Match 1-15 v Hendon School
2-9        Nower Hill High School v Winner Match 1-19
2-10      Winner Match 1-19 v Winner Match 1-20
2-11      Winner Match 1-21 v Winner Match 1-22
2-12      Winner Match 1-23 v Alec Reed Academy
2-13      Brentside High School v Cardinal Wiseman School
2-14      The London Oratory School v The Cardinal Vaughan Memorial School
2-15      St. Mark’s Catholic School v Isleworth and Syon Boys School
2-16      Winner Match 1-31 v The Green School for Boys

Third Round – ties to be completed by 16th December 2022

3-1        Winner Match 2-1 v Winner Match 2-2
3-2        Winner Match 2-3 v Winner Match 2-4
3-3        Winner Match 2-5 v Winner Match 2-6
3-4        Winner Match 2-7 v Winner Match 2-8
3-5        Winner Match 2-9 v Winner Match 2-10
3-6        Winner Match 2-11 v Winner Match 2-12
3-7        Winner Match 2-13 v Winner Match 2-14
3-8        Winner Match 2-15 v Winner Match 2-16

Quarter-Final – ties to be completed by 27th January 2023

4-1        Winner Match 3-1 v Winner Match 3-2
4-2        Winner Match 3-3 v Winner Match 3-4
4-3        Winner Match 3-5 v Winner Match 3-6
4-4        Winner Match 3-7 v Winner Match 3-8

Semi-Final – ties to be completed by 24th February 2023

5-1        Winner Match 4-1 v Winner Match 4-2
5-2        Winner Match 4-3 v Winner Match 4-4

Final – Tuesday 21st March 2023, at Rectory Park

6-1        Winner Match 5-1 v Winner Match 5-2