Print
Category: Inter-School Cups Inter-School Cups

First Round                                      Limit Date   09/11/18

1-1        Highgate School U14 v JFS U14
Walkover to Highgate School - JFS scratched 

1-2        Canons High School U14 3-3 (AET) Fortismere School U14
Fortismere won on penalties

1-3        Enfield Grammar School U14 3-4 St Ignatius College U14

1-4        University College School U14 0-3 Finchley Catholic High School U14 - 22/11/18

1-5        St Thomas More U14 4-2 Greig City Academy U14

1-6        Alexandra Park U14 0-0 (AET) The Latymer School U14
Alexandra Park won 7-6 on penalties

1-7        Christ's College Finchley U14 3-2 Ashmole Academy U14

1-8        Marylebone Boys School U14 1-4 Kingsbury High U14

1-17      Isleworth & Syon School U14 v Uxbridge High School U14
Walkover to Uxbridge High School - Isleworth & Syon scratched

1-18      Nower Hill High School U14 0-5 Vyners School U14 (played at Vyners)

1-19      William Perkin CofE U14 4-6 Hatch End High School U14

1-20      Bishop Ramsey CE School U14 2-1 Greenford High School U14

1-21      Chiswick School U14 4-8 The Harefield Academy U14

1-22      Cardinal Wiseman Catholic School U14 9 v 1 Queensmead School U14

1-23      The Heathland School U14 1-1 (AET) Preston Manor U14
Heathland won 5-4 on penalties

1-24      Gunnersbury Catholic School U14 3-0 Rivers Academy U14

1-25      Acton High School U14 2-5 The Douay Martyrs School U14

All other participating schools receive byes

 

Second Round                               Limit Date   18/01/18

2-1        Highgate School U14 0-6 Fortismere School U14

2-2        St Ignatius College U14 0-5 Finchley Catholic High School U14           

2-3        St Thomas More U14 v Alexandra Park U14
walkover to St Thomas More - Alexandra Park scratched

2-4        Christ's College Finchley U14 7-0 Kingsbury High U14

2-5        Southgate School U14 2-6 Queens Park Community U14

2-6        Highlands School U14 5-0 Chace Community School U14

2-7        Highgate Wood School U14 0-6 JCoSS U14

2-8        Gladesmore Community School U14 2-3 St James Catholic School U14

2-9        Uxbridge High School U14 3-0 Vyners School U14     

2-10      Hatch End High School U14 0-5 Bishop Ramsey CE School U14

2-11      The Harefield Academy U14 v Cardinal Wiseman Catholic School U14
walkover to Cardinal Wiseman - Harefield Academy scratched

2-12      The Heathland School U14 1-4 Gunnersbury Catholic School U14 

2-13      The Douay Martyrs School U14 4-2 Capital City Academy U14

2-14      Whitmore High School U14 4-3 Salvatorian College U14

2-15      St Marks Catholic School U14 0-1 Elthorne Park High School U14

2-16      St Gregory's Catholic College U14 v Ruislip High School U14

walkover to Ruislip High School - St Gregory's Catholic College scratched
 

Third Round                                    Limit Date   01/02/18

3-1        Fortismere School U14 0-2 Finchley Catholic High School U14

3-2        St Thomas More U14 3-2 Christ's College Finchley U14 

3-3        Queens Park Community U14 2-5 Highlands School U14 

3-4        JCoSS U14 6-2 St James Catholic School U14

3-5        Uxbridge High School U14 1-8 Bishop Ramsey CE School U14

3-6        Cardinal Wiseman Catholic School U14 4-1 Gunnersbury Catholic School U14

3-7        The Douay Martyrs School U14 5-0 Whitmore High School U14 

3-8        Elthorne Park High School U14 3-2 Ruislip High School U14

 

Quarter Final                                    Limit Date   15/02/19

4-1        Finchley Catholic High School 3-2 St Thomas More U14
4-2        Highlands School U14 1-4 JCoSS U14
4-3        Bishop Ramsey CE School U14 2-3 Cardinal Wiseman Catholic School U14
4-4        The Douay Martyrs School U14 2-5 Elthorne Park High School U14

Semi Final                                        

5-1        Finchley Catholic High School U14 0-2 JCoSS U14
5-2        Cardinal Wiseman Catholic School U14 2-4 Elthorne Park High School U14

Final 

6-1        JCoSS U14 v Elthorne Park High School U14