Group A

P

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

Q The Heathland School

3

1

2

0

6

4

2

5

Q Twyford

3

1

1

1

5

5

0

4

Cardinal Wiseman

3

1

1

1

6

6

0

4

Greenford School

3

0

2

1

5

7

-2

2

 

Twyford CoE High School 2-0 Cardinal Wiseman
Twyford CoE High School 1-1 Greenford High School    
Cardinal Wiseman 4-2 Greenford High School    
Cardinal Wiseman 2-2 The Heathland School
Greenford High School 1-1 The Heathland School U18
The Heathland School U18 3-1 Twyford CoE High School

Twyford qualify in second place because of their victory over Cardinal Wiseman

 

Group B

P

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

Q Douay Martyrs

3

3

0

0

11

3

8

9

Q Harefield Academy

3

2

0

1

28

4

24

6

Queensmead

3

1

0

2

7

21

-14

3

Vyners

3

0

0

3

5

23

-18

0

Harefield Academy 1-3 The Douay Martyrs School
The Douay Martyrs School 5-2 Vyners School
Vyners School 0-12 Harefield Academy 
Harefield Academy  15-1 Queensmead School
Queensmead School 0-3 The Douay Martyrs School
Queensmead School 6-3 Vyners School

Group C

P

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

Q Whitmore

3

1

1

1

3

4

-1

4

Nower Hill

1

1

0

0

2

1

1

3

JFS

1

0

1

0

2

2

0

1

Preston Manor

1

0

0

1

0

0

0

0

JFS v Nower Hill High School
Whitmore 1-2 Nower Hill
JFS 2-2 Whitmore
Whitmore walkover v Preston Manor
Nower Hill High School v Preston Manor
Preston Manor v JFS

The remaining matches in Group C were not played, so the decision was taken to remove Nower Hill, JFS and Preston Manor from the competition for failing to fulfil fixtures. Cardinal Wiseman were reinstated to the competition by virtue of being the team which had the best playing record of those which had not already qualified for the knockout stages.

 

Group D

P

W

D

L

GF

GA

GD

Pts

Q John Lyon School

2

2

0

0

4

1

3

6

Q St James Catholic School

2

1

0

1

0

2

-2

0

St Ignatius College

2

0

0

2

1

2

-1

0

St Ignatius College 1-2 John Lyon
John Lyon 2-0 St James Catholic School
St James Catholic School H/W St Ignatius College

 

Quarter Finals
1-1 Heathland 4-1 Harefield Academy           
1-2 Douay Martyrs 1-2 Twyford           
1-3 Whitmore High School 2-2 St James Catholic School - Whitmore won 7-6 on penalties           
1-4 John Lyon School 3-0 Cardinal Wiseman

Semi-Finals to be played on or before 24th February 2018.
2-1        John Lyon School 2-2 Heathland - John Lyon won 3-2 on penalties
2-2        Twyford 8-1 Whitmore 

Final to be played on 28th March 2018.
3-1        John Lyon School 2-5 Twyford - after extra time (2-2 at full-time)