First Round                                      Limit Date   09/11/18

1-1        Highgate School U14 v JFS U14
Walkover to Highgate School - JFS scratched 

1-2        Canons High School U14 3-3 (AET) Fortismere School U14
Fortismere won on penalties

1-3        Enfield Grammar School U14 3-4 St Ignatius College U14

1-4        University College School U14 v Finchley Catholic High School U14 - 22/11/18

1-5        St Thomas More U14 4-2 Greig City Academy U14

1-6        Alexandra Park U14 0-0 (AET) The Latymer School U14
Alexandra Park won 7-6 on penalties

1-7        Christ's College Finchley U14 3-2 Ashmole Academy U14

1-8        Marylebone Boys School U14 1-4 Kingsbury High U14

1-17      Isleworth & Syon School U14 v Uxbridge High School U14
Walkover to Uxbridge High School - Isleworth & Syon scratched

1-18      Nower Hill High School U14 0-5 Vyners School U14 (played at Vyners)

1-19      William Perkin CofE U14 4-6 Hatch End High School U14

1-20      Bishop Ramsey CE School U14 2-1 Greenford High School U14

1-21      Chiswick School U14 4-8 The Harefield Academy U14

1-22      Cardinal Wiseman Catholic School U14 v Queensmead School U14

1-23      The Heathland School U14 1-1 (AET) Preston Manor U14
Heathland won 5-4 on penalties

1-24      Gunnersbury Catholic School U14 3-0 Rivers Academy U14

1-25      Acton High School U14 2-5 The Douay Martyrs School U14

All other participating schools receive byes

 

Second Round                               Limit Date   07/12/18

2-1        Highgate School U14 0-6 Fortismere School U14

2-2        St Ignatius College U14 v 1-4 University College School U14 Or Finchley Catholic High School U14           

2-3        St Thomas More U14 v Alexandra Park U14
walkover to St Thomas More - Alexandra Park scratched

2-4        Christ's College Finchley U14 7 v 0 Kingsbury High U14

2-5        Southgate School U14 2-6 Queens Park Community U14

2-6        Highlands School U14 v Chace Community School U14

2-7        Highgate Wood School U14 0-6 JCoSS U14

2-8        Gladesmore Community School U14 2-3 St James Catholic School U14

2-9        Uxbridge High School U14 3-0 Vyners School U14     

2-10      Hatch End High School U14 0-5 Bishop Ramsey CE School U14

2-11      The Harefield Academy U14 v 1-22 Cardinal Wiseman Catholic School U14 Or Queensmead School U14

2-12      The Heathland School U14 1-4 Gunnersbury Catholic School U14 

2-13      The Douay Martyrs School U14 4-2 Capital City Academy U14

2-14      Whitmore High School U14 4-3 Salvatorian College U14

2-15      St Marks Catholic School U14 0-1 Elthorne Park High School U14

2-16      St Gregory's Catholic College U14 v Ruislip High School U14
 

Third Round                                    Limit Date   20/12/18

3-1        Fortismere School U14 v 2-2 Winner

3-2        St Thomas More U14 3-2 Christ's College Finchley U14 

3-3        Queens Park Community U14 v 2-6 Highlands School U14 Or Chace Community School U14

3-4        JCoSS U14 6-2 St James Catholic School U14

3-5        Uxbridge High School U14 1-8 Bishop Ramsey CE School U14

3-6        2-11 Winner v Gunnersbury Catholic School U14

3-7        The Douay Martyrs School U14 v Whitmore High School U14 

3-8        Elthorne Park High School U14 v 2-16 St Gregory's Catholic College U14 Or Ruislip High School U14

 

Quarter Final                                    Limit Date   19/01/19

4-1        3-1 Winner v St Thomas More U14
4-2        3-3 Winner v JCoSS U14
4-3        Bishop Ramsey CE School U14 v 3-6 Winner
4-4        3-7 Winner v 3-8 Winner

Semi Final                                        Limit Date   23/02/19

5-1        4-1 Winner v 4-2 Winner
5-2        4-3 Winner v 4-4 Winner

Final                                                       By Easter 2019

6-1        5-1 Winner v 5-2 Winner